banner165
22 Nisan 2019 Pazartesi

BAŞKAN SEZER:HAYATA GEÇİRECEĞİMİZ PROJELER, İLÇEMİZE BİR KİMLİK KAZANDIRMAK ADINA OLACAKTIR

BİR MÜSTEŞRİKİN SORUSU

Sizin Kur-an'ınızda bulunan şeylerin tamamı doğru mu?

13 Haziran 2018 Çarşamba 10:59
Bu haber 303 kez okundu
BİR MÜSTEŞRİKİN SORUSU
 

Sizin Kur-an'ınızda bulunan şeylerin tamamı doğru mu?

           Kesinlide evet.

Tekrar sordu. O halde ALLAH niçin kafirlerin müminlere galip gelmesine izin veriyor.

    Halbuki Kur-an diyor ki(  ALLAH kafirlerin müminlere galip gelmesine asla imkan vermez) Nisa 141

Dedim ki çünkü biz Müslümansız mümin değiliz de ondan.

 Müminlerle Müslümanlar arasındaki fark nedir? Günümüzde Müslümanlar namaz hac zekat ve ramazan orucu gibi İslami ibadet cinsinde bütün sembolleri yerine getiriyorlar fakat onlar tam bir sıkıntı ve yokluk içindedirler. İlmi iktisadi sosyal ve askeri ve cihad ruhu. Sıkıntılar  vesaire.

 

Bu yokluk ve sıkıntıların sebebi nedir? Kur-anda geçen bir ayette şöyle der.( Göçebe Araplar(bedeviler) biz iman ettik diyorlar. Olara de ki : siz iman etmediniz  .Fakat Müslüman olduk deyin , Çünkü iman henüz kalplerinize girmedi )

hücurat 14)

   Bana tekrar sordu  o halde onlar niçin sıkıntı ve yokluk içindedirler?

 Dedim ki  Bunu kur-an açıklıyor . çünkü Müslümanlar müminler merhalesine yükselmediler. Şunları iyi düşün onlar gerçek mümin olsalardı ALLAH mutlaka onlara yardım ederdi. Allah şöyle der ( Biz müminlere yardım etmeği üzerimize borç kıldık .(RUM 47)  Eğer mümin olsalardı diğer ümmetle ve halkları arasında daha önemli bir konumda olurlardı .(Gevşemeyin yılgınlık göstermeyin  ve üzüntüye kapılmayın.

 

Eğer gerçekten İnanıyorsanız  üstün gelecek sizlersiniz.) Eğer mümin olsalardı Allah diğer milletleri onlar üzerinde herhangi bir hakimiyet kurmalarına izin vermezdi.( Allah kafirlere galip gelmesine asla imkan vermez.  nisa 141.) Eğer mümin olsalardı Allah onları bu hor , hakir ve zillet duruma bırakmazdı. (Allah müminleri içinde bulunduğunuz  durumda bırakacak değil) Ali İmran 189 Eğer mümin olsalardı Allah her durumda onlarla beraber olurdu. (Muhakkak ki Allah müminlerle beraberdir. ( enfal 19) Fakat onlar Müslümanlık aşamasında kaldılar  müminlik aşamasına yücelemediler ( onlar çoğu mümin değildirler  o halde müminler kimlerdir?( onlar  günahlarında uzaklaşan tövbekarlar  ibadetlerine devam eden cihad eden adil düzen ve adalet için çabalayan abidler ve mücahitler, Allah a hamd ederler lezzetlerden uzaklaşarak oruç tutan zahitler  rüku ve secdelerle  rablerine boyun eğerler,  iyiliği emr edip kötülüğü engelleyenler. ( ve Allahın sınırlarını aşmayanlardır. ) tevbe 112  Yani Allah  zaferi , galibiyeti , hakimiyeti , ve yüksek bir durumda  bulunmayı müminlere vaat etmiştir Müslümanlara değil.

  

 

Günahlardan uzaklaşan ibadetlerine devam eden, iyiliği emredip kötülüğü engelleyen ve Allahın belirlediği sınırları aşmayan cihadın her safhasını özümseyerek  tüm tağuti sistemlerin  yerine Tevhid merkezli hak ve adalet eksenli adil bir dünya düzeninin çalışması bilinci müminlerden  olabilmek duası ile selam ve dua ile.


Bu habere yorum yapan ilk siz olun!

 • Ad Soyad:

 • Yorum:

 •  

  @name x

 • UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
  SENDE YAZ
  Ziyaretçi Defteri
  Ziyaretçi Defteri

  Siz de yazmak istemez misiniz?

  Ziyaretçi Defteri
  ARŞİV