banner157

banner159
23 Ekim 2018 Salı

GEVAŞ'TA FUHUŞ OPERASYONU: 13 TUTUKLAMA

HAK BATIL KÜLTÜR MEDENİYETİ

Yaratan dünya gezegeni insanoğlu yaşaması için tüm fonksiyonlarila dizayn edildikten sonra insanı yarattı,ve onuher türlü yaşam koşulları olan bi,r yere yanı cennete koydu.

17 Kasım 2017 Cuma 17:24
Bu haber 437 kez okundu
HAK BATIL KÜLTÜR MEDENİYETİ
 

Yaratan dünya gezegeni insanoğlu yaşaması için tüm fonksiyonlarila dizayn edildikten sonra insanı yarattı,ve onuher türlü yaşam koşulları olan bi,r yere yanı cennete koydu. İnsanlığın atası olan  Adem ve Havva yaşamları o güzelim yerde sürdürürken yaratan onlara oyması gereken Korallar koydu. Çünkü Koralsız bir hayat tasavvur edilemez. Ama insan oğlu nankür ace
Leci ve cabuk kandırılabilen bir varlık olduğu için  ademin yaratılışında  yaratanı dinlemeyen kibirlenen, gururlanan kiyamete kadar  ademin neslini  Tevhit,hak ve adalet yolunda saptıracağını yaratanla bir muahedeye girer yaratan da izin verir.işte o anda  iblis devreye gire. Bir strateji geliştirir.  Ademe  yaratanın  yasakladığı kuralı çığnerse ebediyen o güzelim yerde yaşayacağını söyler . Ademin zevcesinide devreye sokar.

İnsanlık tarihinde  savaşlar işgaller dört nesne için olmuştur. Sermaye  iktidar kadın ve din.Bu hatırlatmadan  sonra  Adem yaratanın koyduğu yasağı ihlal  etti yaratan kopyduğu yasağı ihlal eden ademi o güzelim yerde kov. Böylece adem oğlunun dünya gezegenindeki mücadelesi devam etti.

 Yaratan adem oğluna yaşanan dünya hayatında tevhidi ,adaleti ,hakkı üstün tutmağı tüm insanlari canını ,malını,irzını.aklını, ve inancını emniyet altına almak için seçilmiş, bunu yaparken  adaleti ve hakkın üstün tutulması esas alınmıştır. Böylece adil bir dünya düzeni meydana gelmiş olur. Ancak herşey zıddıyla  vardır.ALLAH tarafında izin  verilen iblis , gücü.çoğunluğu, menfatı ve imtiyazı esas alan ,İnançta şirk ,Ekonomide  sömürü ve  ceberut bir dünya düzeniyle tüm halklara  zülüm  etmekte.

Kültür ve medeniyetle der insan hayatı gibidir doğar büyür ve ölür.insanlık tarihinde iki kültür ve medeniyet devamlı olarak mücadele halidedır.Biri Peyganberlerin temsil ettiği  Tevhit merkezli hak ve adalet eksenli adilkültür ve medeniyet düzeni .İkicisi güce ,çoğunluğa , imtiyaz ve menfata dayalı zülüm ve sömürüye dayalı küttür ve medeniyet .düzeni.

               Hz. İbrahim ile nemrutun, Hz. İsa ile Romalılarla ve Hz. Muhammed ile ebu cehil arasındaki mücadele hep bu meyada dır.Hz.Muhammed peyganber den sonra peyganber gelmeyeceği için  bize düşen  hem Hz İbrahimi  Hz Musayi, Hz İsayı ve Hz Muhammedin temsil ettikleri dünya görüşleri ve hayat nizamlarını günümüze taşımaktır.biz buna ALLAH,ın taraftarları  diye isimlendırız.  Şirk ve sömürüyü temsil eden  Nemrutun , Firavunun ve eba cehilin öncülük ettiği tağuti  sistemleride günümüze  taşıyıp , bunlarda şeytanın taraftarları olarak tanımalıdır ki hakla batıl bir birinde  ayrilmiş olsun. Batı kültür ve medeniyetinin üç  temel stratejisi var  güç ,kültür emperyalizmi, kapital  yani sermaye , satın alınan yandaş medya ve din adına konuşan belam kılıklı alimler.

Bu tahlili yaptıktan sonra bir  tesbit yapmak zorundayız.Osmanlı devleti 630 sene yaşadı ihtiyarladı ve yıkıldı.  Batı medeniyeti hakimiyeti eline aldı.Bir dünya düzeni kurdu, Yüz yıl içerisinde iki dünya savaşı çikardı .Şu anda üçüncü dünya savaşı yaşaniyor. Yüzbinlerce masum çocuk kadın ve ihtiyar öldürüldü. Batı kültür ve medeniyeti kan ve güzyaşı özerinde  kurulmuştur. Bu ceberut kültür ve medeniyet zirveye çiktı ezilen kitleler batının o ceberut yüzünü görmeğe başladi.
Dünya üç binlik asırda yeni bir  medeniyete gebe, O kültür ve medeniyet hakkı üstün tutan SLM yanı barış yani İSLAM Kültür ve medeniyeti olacaktır .Biz buna Sünnettullah diyoruz.Tevhid merkezli  hak ve adalet eksenli yeniden büyük  Türkiye, yeni bir dünya, yaşanabilir bir Türkiye hedefimiz olacak  Sve  dua ile.

Bu habere yorum yapan ilk siz olun!

 • Ad Soyad:

 • Yorum:

 •  

  @name x

 • UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
  ÖZEL HABER
  NAMAZ VAKİTLERİ
  Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
  E-GAZETE
  • Gevaş Sesi.com - 28 Eylül 2018 Manşeti
  • Gevaş Sesi.com - 03 Temmuz 2015 Manşeti
  SENDE YAZ
  Ziyaretçi Defteri
  Ziyaretçi Defteri

  Siz de yazmak istemez misiniz?

  Ziyaretçi Defteri
  ARŞİV