banner165
23 Mart 2019 Cumartesi

ZULME KARŞI MÜCADELEYE DEVAM EDECEĞİZ

İSLAM, TAMAMLANMIŞ BİR DİN VE DÜZENDİR

Bismillahirrahmanirrahim; Alemlerin Rabbi, Rahman ve Rahim olan Allah'a (C.C.) hamd ederim. Salât ve selâm, Peygamberimize, âline ve sahabelerine olsun.

07 Nisan 2018 Cumartesi 13:11
Bu haber 269 kez okundu
İSLAM, TAMAMLANMIŞ BİR DİN VE DÜZENDİR
 Bismillahirrahmanirrahim;
Alemlerin Rabbi, Rahman ve Rahim olan Allah'a (C.C.) hamd ederim. Salât ve selâm, Peygamberimize, âline ve sahabelerine olsun.

Son günlerde “İslam'ın güncellenmesi” konusunda yapılan tartışmalar; aldığı materyalist eğitim ile doğulu ve batılı müsteşriklerin İslam aleyhinde oluşturduğu güçlü muhalefet karşısında şaşkına düşen aydınlarımızın, siyasetçilerimizin, ilahiyatçılarımızın, hocalarımızın içine düştükleri çaresizliği bir kez daha açığa çıkarmıştır. Tartışılan çocuk evliliği, kadına dayak, kadının yolculuğu gibi konularda, net hüküm sahibi olan İslam'ı, sanki bu konularda çözüm üretmeyen bir din gibi göstermek İslam düşmanlarını ziyadesi ile memnun etmektedir. İslam; manevi ve ahlakı, ilmi, iktisadi, ekonomik, savunma, dış politika, siyaset, idare ve hukuki meselelerin çözümünde, ırkçı ve emperyalist batının değil, Allah'ın rızasını gözetmeyi esas alır. Ferdin, toplumun ve devlet eliyle görülen işlerin herkesin saadetini sağlayacak şekilde çözüme kavuşturulması için her şeyden önce İslam dininin nasıl bir din olduğunun bilinmesi gerekir. İslam'ın nasıl bir din olduğu konusunda kâmil bir bilgiye sahip olmayan kimselerin İslam'ca çözüm üretmeleri imkânsızdır.
İslam; Allah Teâlâ'nın dinidir, nizamıdır ve rızasıdır. İslam; Allah Teâlâ'nın Rahman ve Rahim sıfatı gereği ferdin ve toplumun dünyada da ve ahirette de saadet bulabilmesi için bildirdiği hak ve adalet esaslarıdır. Şayet insanlar, akıllarıyla kendilerini, dünyada da, ahirette de saadete taşıyacak hak ve adalet esaslarını koyma imkânına sahip olsalardı, Allah(c.c) İslam dinini göndermezdi. Allah insana verdiği nimetlerini İslam ile tamamlamış ve ondan razı olmuştur. MAİDE 3: “…Bugün size dininizi ikmal ettim, (böylelikle) size olan nimetimi tamamladım ve sizin için razı olduğum din olarak İslam'ı seçtim…”

Allah Teâlâ'nın İslam'dan başka hiçbir dine ve nizama rızası yoktur. ALİ İMRAN 85: “Kim, İslam'dan başka bir din ararsa, bilsin ki kendisinden (böyle bir din ve nizam) asla kabul edilmeyecek ve o, ahirette ziyan edenlerden olacaktır.” İslam'ın iki temel kaynağı vardır. Bunlar Rabbimizin kitabı Kur'an-ı Kerim ve Peygamberimizin Sünnetidir. Kur'an-ı Kerim saadetimizin temel esaslarını beyan ederken, Sünnet bu esaslara göre uygulamanın nasıl olacağını gösteren pratiktir. Kur'an'ı Kerim ve yaşayan Kur'an olarak Hz. Muhammed (S.A.V.) efendimizin gönderilmesi insanlık için büyük bir lütuf ve rahmettir. ARAF 157: “Onlar yanlarında olan Tevrat ile İncil'de yazılı buldukları Ümmi peygamber, Resule uyarlar. 

O (Peygamber) onlara iyiliği emreder, kötülüğü yasaklar, temiz şeyleri helal kılar, pis şeyleri haram kılar, (iyiliklerden alıkoyan) yüklerini ve üzerlerindeki bağları kaldırır. O Peygamber'e iman edenler, ona saygı gösterenler, ona yardım edenler ve onunla birlikte olan nur'a (Kur›an›a) uyanlar, işte kurtuluşa erenler onlardır.” Bu ayet, hem Yahudi ve Hıristiyan'ların hem de Müslümanların ve bütün insanlığın saadetinin İslam'da olduğunun en açık belgesidir. İnsanlık her türlü meselesini batının sahip olduğu, zulüm üreten müktesebatla değil, ancak İslam ve kaynakları ile çözebilir.

DELİL GÜVENLİĞİ
Müslümanlar; insanların meselelerinin adil bir şekilde çözümünü sürekli kılmak için delil güvenliğini teminat altına alacak ilimleri kurmuşlardır. Müslümanlar, öncelikle şer'i yani yasal delilleri tespit etmişlerdir. Bu deliller; 1. Kur'an'ı Kerim, 2. Sünnet, 3. İcma-i Ümmet, 4. Kıyası Fukahadır. Bu delillerin bozulmadan günümüze kadar intikali sağlanmıştır. Delil güvenliğini sağlamak için kurulan ilimler ise şunlardır. 1. Tefsir Usulü, 2. Hadis Usulü, 3. Fıkıh Usulü, 4. Sözlükler, 5. Dil Bilgisi, 6. Edebiyat, 7. Matematik. Bu ve benzeri ilimler, insanlığın meselelerini çözüme kavuşturmada başka hiçbir dinde ve medeniyette bir alt yapı olarak inşa edilmiş değildir. Mesela batının böyle bir altyapısı yoktur. İslam, bu alt yapısıyla güncellenmeye ihtiyaç duymayacak kadar mükemmeldir.” 

BİZ BATILI DEĞİLİZ
Biz, ne batılıyız ne de doğuluyuz. Biz, İslam ümmetini evlatlarıyız. Avrupa kültürü ile asla bağdaşamayız. Biz, kararımızı buna göre vermek durumundayız. Kararını buna göre verenler Milli Görüşçü-Saadet Partili oluyorlar. Selam hidayete tabi olanlara…

Bu habere yorum yapan ilk siz olun!

 • Ad Soyad:

 • Yorum:

 •  

  @name x

 • UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
  SENDE YAZ
  Ziyaretçi Defteri
  Ziyaretçi Defteri

  Siz de yazmak istemez misiniz?

  Ziyaretçi Defteri
  ARŞİV