banner165
23 Mart 2019 Cumartesi

ZULME KARŞI MÜCADELEYE DEVAM EDECEĞİZ

KUR'AN MÜSLÜMANLARA DIYOR Kİ;

Türkiye'de dört siyasi akım üç-dört asırdır devam etmektedir.

30 Mart 2018 Cuma 13:45
Bu haber 237 kez okundu
KUR'AN MÜSLÜMANLARA DIYOR Kİ;
 Türkiye'de dört siyasi akım üç-dört asırdır devam etmektedir.
1- Devletimizi yaşatmak için İslam âlemi ile daha çok birlik kurmak ve devleti İslam birliğine oturtmak. Tevhit merkezli hak ve adalet eksenli özgürlükçü tüm insanların. İnancını, malını, canını, ırzını, neslini ve aklını koruyacak adil bir düzen.


2- Devletimizi yaşatmak için Türklerle daha ileri birlik oluşturmak ve devletimizi böylece yaşatmak, uygulayacak sistem sektörel olmalı
3- Batılılaşmak ve onlarla bir olup onların içinde devletimizi yaşatmak, kapitalist ve laik bir düzen olmalı.
4- Devletimizi devletin kendi gücüyle yaşatmak; ne ırk, ne din, ne de batılılaşma bizi bir yere götürmez komünist bir sistem olmalı.
      Bu dört akımda vatanını ve milletini seven akımlardır. Ancak koydukları teşhisler ayrı.
Bir millet dil, sanat, teknik ve hukuk oluşturur. Türkiye'de yaşayan halkların diline, sanatına, tekniğine ve hukukuna sahip olmalıdır. Türkiye, ömrünü doldurmuş olan tarım dönemi kültürünü geliştirerek halkına özgü dile, sanata, tekniğe ve hukuka sahip olmalıdır.
İnsanlık ise ilim, din, ekonomi ve siyasete dayanır. Bu kavmi değil beşeridir. Devletimiz kültüre dayalı bir devlet olacak, halkların devleti olacak ama uygarlık içinde yerini almış bir devlet olacaktır. Ne var ki bugünkü uygarlık ömrünü doldurmuştur, “İŞÇİLİK DÖNEMİ”NDEN “ORTAKLIK DÖNEMİ”NE geçilmektedir. Biz bu yeni uygarlığa öncülük yapma durumundayız.
İşte “ADIL DÜZEN” budur.
Üçüncü binyıl uygarlığı içinde sınırları belli bayrakları belli ancak ortak değerleri bir olan milletler devlet olma çabası.
 “muasır medeniyetin fevkine çıkacağız, elimizde tuttuğumuz meşale müspet ilimdir. Bugün bizden ayrılıp uzak duran iki ekol, Millî Görüş'ten AK Parti, Risalecilerden Gülen grubu dün bize karşı birleşmişlerdi. Necmettin Erbakan'a ve Adil Düzen'e karşı bir cephe oluşturmuşlardı. Sermaye bunları tuzağa düşürmüştür. Şimdi de birbirleriyle boğuşuyorlar.
-İslam demek barış demektir.
 Barışın temeli de hakemlere gitmedir.
 Sorunları silahla değil hakemler yoluyla çözmedir.
 Onlara Kur'an'dan öğrendiğimi, Allah'ın emirlerini tebliğ ediyorum.

ALLAH KUR'AN DA 'MÜSLÜMAN HALKLARA DİYOR Kİ:
Her biriniz birer hakem seçiniz ve karşı tarafa bildiriniz; 'Ben aramızdaki kavgayı hakemler yoluyla bitirmek istiyorum, ben hakemimi seçtim, sen de seç.'
Bunu birbirlerini beklemeden yapmayı emrediyor. Sonra iki hakem bir başhakem seçeceklerdir. Müslümanlar arasındaki kavga böyle bitecek.
Bunu yapmadığınız zaman siz mümin değilsiniz; bunu ben değil, Kur'an diyor.
 Davalı Müslümanlar hakemler yoluyla uzlaşması demek, Türkiye'nin uzlaşması demektir, dünyanın uzlaşması demektir.
Açıkça ifade ediyorum:
 Eğer Kur'an'ın dediğini yaparsanız,  tüm dünya kurtulur biz kurtuluruz kurtulursunuz.
 Biriniz yapar diğeriniz yapmazsanız; yapan kurtulur, yapmayan helak olur.
 İkiniz de yapmazsanız, ikiniz de helak olursunuz.

Selam ve dua ile

Bu habere yorum yapan ilk siz olun!

 • Ad Soyad:

 • Yorum:

 •  

  @name x

 • UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
  SENDE YAZ
  Ziyaretçi Defteri
  Ziyaretçi Defteri

  Siz de yazmak istemez misiniz?

  Ziyaretçi Defteri
  ARŞİV