banner157

banner159
23 Ekim 2018 Salı

GEVAŞ'TA FUHUŞ OPERASYONU: 13 TUTUKLAMA

MÜSLÜMANIN ZİHİN EROZYONU

İslam dünyası dediğimiz halkı Müslüman olan ülkeler zihnen ve fiilen işgal altındaki bu dünya da Müslüman halklar var Müslüman devletler yok.Hıristiyan batı dediğimiz güçler tarih boyuca ırkçı emperyalist ve haçlı zihniyetiyle kendi tebaasını zinde tutu .

18 Ekim 2017 Çarşamba 17:35
Bu haber 1831 kez okundu
MÜSLÜMANIN ZİHİN EROZYONU


Önce şu temel gerçeği görelim. Ve zihnimizde  ivedilikle nakş etmemiz gerekir . müsteşrik . Emperyalist devletlerin Ülkemizde ve bölgemizde de bize reva görülen. Bizi per perişan eden Bütün sorunların. 

Fransa devrimiyla beraber İslam alemine iki mikrup enjekte ettiler. Bu ulusalcılık ve seküleleşme mikroplarıyla bir medeniyet krizi yedi . İslam alemi Müslüman Zihninin ve Müslümanca yaşama zemini çökmesi yerle bir olmasıdır. Medeniyet  krizini anlamadan hiçbir şeyi anlayamayız , Tevhid , hak, adalet menziline varamayız.
     
Müslümanca bilme Müslümanca düşünme ve Müslümanca yaşama biçimlerinde yoksun olduğumuz ,yani Müslüman  zihnini yitirdiğimiz için yaşadığımız  sorunlara Müslümanca  bakış açısıyla, Müslümanca duyarlılıkla İslami kavramlarla ve ölçülerle bakmıyoruz kavramlarımızı bize unutturdular, bizi beze yabancılaştırdılar. Kendi olay ve meselelerimize bile bakarken  batılı seküler perspektiflerle bakıyoruz. Zihnimiz çağdaş hurafeler çöplüğüne dünmüş durumda. O yüzden İslam'a da dolayısıyla batı yada hakkıyla  nüfuz edemiyoruz . O yüzden karşı karşıya kaldığımız temel  sorunlarımızı nereden kaynaklandığını kavrayamıyoruz.

 Sonuçta Müslüman zihnini dolayısıyla Müslümanca algılama, duyma,düşünme, ve görme biçimlerini yitirdiğimiz ve her şeye şaşı bakıyor ve karşı karşıya kaldığımız temel sorunlarımız bile anlamaktan algılamaktan ve aktarmaktan göçlük çekiyoruz.Sonuçlarını iliklerimize kadar yaşadığımız  bu ikinci medeniyet krizi ikinci sonucu Müslümanca yaşama zeminini de yok olmasıdır.Hem Müslüman şehir yok artık, gem de Müslüman şehrin nasıl bir yer olduğu. Yani Müslüman hayatının dünyasının zevklerinin şekillenmesinde ve sürmesinde nasıl hayati roller oynadığını bilmiyoruz bile.Müslümanca yaşama zemini derken sadece Müslüman şehirlerin yok olması kastetmiyorum:  Müslümanca yaşayışın mümkün kılan ailenin-evin, mahallenin, ülkenin ve halkı Müslüman olan ülkelerin medeniyetin kısaca Müslüman mekanın hayatının ve dünyasının bütünüyle yok olmasını kastediyorum.
         
 Müslüman devletler yok  seküler ve batı güdümlü totaliter devletler var. Zihnimiz Müslümanca işlemiyor . Zihnimiz İslami dünya görüşü ile İslam'ın hayat düzeni olan Adil  düzene bütünüyle kopuk. Müslüman zihni ve Müslümanca yaşama zemini çöktüğü için medeniyet gök kubbemiz çöktü medeniyet coğrafyamız işgal altında. O yüzden , İslam dünyası dediğimiz dünya aslıda İslam'ın değil batılı emperyalistlerin şekilendiği bir dünya

İslam dünyası dediğimiz halkı Müslüman olan ülkeler  zihnen ve fiilen işgal altındaki bu dünya da  Müslüman halklar var  Müslüman devletler yok.Hıristiyan batı dediğimiz güçler tarih boyuca ırkçı emperyalist ve haçlı zihniyetiyle kendi tebaasını zinde tutu . Yahudiler Siyonist emeler ile kendi tebaasını zinde tutu. Ne yazık ki Müslümanlar öyle bir zihin erozyonun uğradı ki Cihad denince akla kafa kesme ve adam öldürme akla geldi. Halbuki cihat hakkın adaleti ve her türlü sömürünün ortada kalkması için yapılan çalışmanın adıdır. Müslümanlar da bu ruh zihninde tamamen silindi.tarihimizi şan ve şeref sayfaları cihat ruhuyla olmuştur. Hıristiyan ve Yahudilik  kitaplarını metinlerinde tahrif ettiler. Müslümanların ise zihinlerinde tahribata uğradı.
             
Medeniyet yolculuğunun temeli  Müslüman zihni ve Müslümanca yaşama zemininde geçer.İslam dünyasının daha fazla parçalamaya değil toparlamaya , bütünleşmeğe , emperyalistlerin zihnen ve fiilen işgal ettikleri coğrafyamızı ve zihinlerimizi İslamileştirmeğe ihtiyaç vardır.

Şu bir gerçeği yakinen görmek lazım ancak ve ancak Darü-ı İslam kurulduğunda yani Müslüman zihni ve Müslümanca yaşama zemini tesis edildiğinde sadece İslam dünyası değil dünya da Darü-selam yani barış yurduna dönüşür.O zaman yeni bir dünya yaşanabilir bir dünya yeniden büyük Türkiye İslam yurduna kavuşuruz.
Burada yapmamız  gerekenle ilgili olarak sadece şu kadarını söylemekle yetineyim. Geleceğimizin zihin beraklığı ve  için olmazsa olmazi iki görevi yapmak zorundayız. Biricisi her ne suratla olursa olsun önümüzü açacak, dünyayı iyi tanıyan çağrısı çağını kuracak yol haritası çıkaracak hiçbir kınayıcının kınanmasına aldırış etmeden yalnız hakikatin izini sürecek ilim ,irfan ,feraset ve dirayet sahibi aldanmayacak aldatılmayacak  ve hikmet yolculukların çıkacak bir
mücahit öncü bir kuşak yetiştirmek.
      
İkinci olarak toplumun hızla sekülerleşmenin önüne geçecek İslami varlığını,  kimliğini ve ruhunu koruyacak yılmayacak ve yıkılmayacak samimi ve sahici kedisiyle barışık tolumla ve dünyayla barışık bir toplum inşa etmek.
 Eğer bu iki olmazsa olmaz yolculuğu yapmazsak  bu ülkede İslam'ın geleceğinin tehlikeye gireceğini ve zamanla bu ülkenin celladına aşık tasmalı çekirgelerin marifetiyle leş kargalarına yem edileceğini asla göz ardı etmeyelim. Buna sebep olanların Allah indinde çetin bir azaba duçar  olacakları hesabını yapsın .Ve selam…

YORUM YAZ

 • Ad Soyad:

 • Yorum:

 •  

  @name x

 • UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.

   Yorumlar
   Toplam 1 yorum mevcut

  • Abdullah birisi 1 yıl önce yorumlandı

   dostum yazılarını takip ediyorum ağzına sağlık müslümanın zihni yani akidesi beraklaşırsa toplum refaha kavuşur selam ve saygılarımla

  ÖZEL HABER
  NAMAZ VAKİTLERİ
  Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
  E-GAZETE
  • Gevaş Sesi.com - 28 Eylül 2018 Manşeti
  • Gevaş Sesi.com - 03 Temmuz 2015 Manşeti
  SENDE YAZ
  Ziyaretçi Defteri
  Ziyaretçi Defteri

  Siz de yazmak istemez misiniz?

  Ziyaretçi Defteri
  ARŞİV